[Nameplate] Fair ~ 57°F  
High: 66°F ~ Low: 42°F
Tuesday, Oct. 21, 2014

All Region picks

Sunday, November 30, 2003

ALL-REGION

CLASS 4-5

QUARTERBACK:

First team

Adam Howard, North County, 6-1, 181, Sr.

Mitch Craft, Cape Central, 6-3, 215, Sr. Honorable mention

Mark Gum, Poplar Bluff, 6-2, 175, Jr. Stephen Miller, Sikeston, 5-11, 185, Sr.

RUNNING BACK:

First team

Todd Tinsley, Poplar Bluff, 5-10, 175, Jr.

Matt Unterreiner, Perryville, 6-2, 175, Jr. Honorable mention

Brandon Twiggs, Cape Central, 5-10, 175, Sr. Jason Meystedt, Jackson, 6-0, 180, Jr.

RECEIVER:

First team

Andrew Heuiser, Poplar Bluff, 6-0, 170, Sr. Scotty Keenan, Sikeston, 6-1, 180, Sr. Honorable mention

Lucas Hulsey, North County, 6-1, 185, Sr. Mark Dunaway, Cape Central, 6-0, 175, Sr.

OFFENSIVE LINE:

First team

Lee Klaproth, Poplar Bluff, 6-0, 260, Sr.

Steve Yates, North County, 6-0, 270, Sr.

Darren Neels, Cape Central, 6-1, 195, Sr. Tyler Holt, Sikeston, 6-0, 260, Sr. Honorable mention

Sean Bard, Cape Central, 6-3, 250, Sr.

Mike Hitt, Jackson, 6-0, 200, Sr.

KICKER:

First team

Trell Edington, Poplar Bluff, 6-1, 170, Jr.

Honorable mention

Colin Schermann, Cape, 6-0, 160, Sr.

DEFENSIVE LINE:

First team

Tyler McNeely, Jackson, 6-3, 225, Sr.

Joe Johnson, Sikeston, 5-11, 275, Jr.

Parker Williams, Poplar Bluff, 6-1, 200, Sr. Kyle Pinkley, North County, 6-3, 245, Sr.

Honorable mention

Andrew Bloom, Farmington, 6-4, 265, Sr. Mark Egbuka, Cape Central, 6-0, 280, Sr.

LINEBACKER: First team

Mark Stolle, North County, 5-11, 208, Sr. Jacob Priday, Sikeston, 6-2, 205, Sr. Honorable mention

Andrew Bachman, Perryville, 5-10, 190, Sr. Mikell Abraham, Cape Central, 5-9, 210, Jr.

DEFENSIVE BACK:

First team

Steve Reeves, Poplar Bluff, 6-1, 180, Sr.

Lance Eftink, North County, 5-10, 162, Jr.

Honorable mention Tyrone Reece, Cape Central, 6-1, 180, Sr.

Chase Walker, Jackson, 5-11, 185, Sr.

PUNTER:

First team

Clay Shermann, Cape Central, 5-11, 160, Sr. Honorable mention

Trell Edington, Poplar Bluff, 6-1, 170, Jr.

COACH OF THE YEAR:

Matt Haug, North County


CLASS 3

QUARTERBACK:

First team

Nathan Hutson, Ste. Gen., 6-0, 160, Sr.

Kyle Tesreau, Fredericktown, 6-0, 170, Sr.

Honorable mention

Kyle Espey, Dexter, 6-0, 180, Jr. Darrel Newsom, NMCC, 5-11, 160, Sr.

RUNNING BACK: First team

Adam Schwent, Ste. Gen, 5-11, 189, Sr. Remond Willis, NMCC, 6-1, 220, Sr.

Honorable mention

Kyle Stephens, Fredericktown, 5-9, 185, Sr. Alex Becker, Dexter, 5-8, 160, So.

RECEIVER:

First team

Jon Inman, Ste. Genevieve, 6-4, 185, Sr.

Micah Reutzel, Fredericktown, 5-10, 160, Sr. Honorable mention

Edgar Givens, NMCC, 6-4, 210, Sr. Tyler Thompson, Ste. Genevieve, 6-0, 185, So.

OFFENSIVE LINE:

First team

Bryan Gegg, Ste. Genevieve, 6-0, 209, Sr.

Tyler Grovenor, Dexter, 5-9, 230, Sr. Jarrod Crowe, Fredericktown, 6-5, 285, Sr. Daniel Eddy, NMCC, 5-8, 185, Sr.

Honorable mention

Nick Kelleher, Ste. Genevieve, Dustin Harris, Kennett, 6-0, 175, Sr.

KICKER:

First team

Brandon Fields, NMCC, 5-10, 170, Sr.

Honorable mention

Brett Palmer, Kennett, 6-0, 165, Sr.

DEFENSIVE LINE:

First team

Brandon Waters, NMCC, 6-1, 225, Sr. Josh French, Ste. Genevieve, 5-8, 185, Sr. Terry Long, NMCC, 6-0, 225, Sr. Matt Beaty, Fredericktown, 6-0, 260, Sr. Honorable mention

Josh Robinson, Dexter, 5-10, 240, Jr. Brent Fallert, Ste. Genevieve, 5-7, 204, Sr.

LINEBACKER:

First team

Travid Gettinger, Ste. Gen, 5-8, 184, Sr.

Marc Thrower, Dexter, 5-10, 200, Sr. Honorable mention

Cory Cissell, Fredericktown, 6-1, 215, Sr.

Keary Stolzer, Ste. Genevieve, 5-9, 165, Sr.

DEFENSIVE BACK:

First team

Eric Hogenmiller, Ste. Gen, 5-11, 160, Sr.

George DePuy, Fredericktown, 6-0, 180, Sr. Honorable mention

Dontavis Jones, Kennett, 5-8, 140, Jr. Tyler Thompson, Ste. Gen, 5-11, 177, Jr.

PUNTER:

First team

Kyle Tesreau, Fredericktown, 6-0, 170, Sr. Honorable mention

Ben Foster, Kennett, 5-11, 196, Jr.

COACH OF THE YEAR:

Bob Stolzer, Ste. Genevieve


CLASS 2

QUARTERBACK:

First team

Rogers VanAusdall, Caruthersville, 6-2, 185, Sr. Luke McClellan, Scott City, 5-8, 160, Jr. Honorable mention

Jonathan Henfling, Malden, 6-1, 135, So. Jordan Penn, Portageville, 5-11, 160, Jr.

RUNNING BACK:

First team

Jimmy Jackson, Caruthersville, 5-8, 175, Sr. Antonio Scott, Portageville, 5-11, 175, Jr. Honorable mention

Matt Schaefer, Scott City, 5-6, 150, Jr. Joseph Watts, Charleston, 5-7, 155, Fr.

RECEIVER:

First team

Dominic Branch, Caruthersville, 6-2, 190, Sr. Ryan Glastetter, Scott City, 6-1, 185, Sr. Honorable mention

Plessie Ellitt, Caruthersville, 6-0, 185, Jr. Ashton Farmer, Charleston, 6-6, 215, Jr.

OFFENSIVE LINE:

First team

Keith Floyd, Caruthersvile, 6-0, 220, Jr. Danny Tubbs, Portageville, 6-2, 250, Sr. Abe Motton, Caruthersville, 6-0, 220, Jr. Russell Miller, Malden, 6-2, 325, Jr. Honorable mention

Danny Farmer, Charleston, 6-2, 260, Sr. Michael Conaway, Portageville, 6-0, 215, Sr.

KICKER:

First team

Michael Kramerius, Caruthersville, 6-3, 175, Sr.

Honorable mention

Josh Brown, Malden, 5-7, 140, So.

DEFENSIVE LINE:

First team

Marcus Kimble, Caruthersville, 6-2, 215, Sr. Richard Marks, Malden, 6-3, 210, Sr. Marcus Dixon, Charleston, 5-10, 250, Sr. Lamar Holdiness, East Prairie, 5-10, 200, Sr. Honorable mention

Sylvester Jones, Malden, 6-0, 245, Jr. Evan Gibson, Caruthersville, 6-0, 195, So.

LINEBACKER:

First team

Adam Cecil, Caruthersville, 5-8, 164, Jr. Jacob Poore, East Prairie, 5-10, 190, Sr. Honorable mention

Aleric Mullins, Caruthersville, 6-2, 275, So. Kyle Jones, Malden, 5-11, 225, Sr.

DEFENSIVE BACK:

First team

Freddie Rogers, Caruthersville, 6-1, 175, Sr.

Ryan Adams, East Prairie, 6-1, 155, So. Honorable mention

Kyle Hubbard, Caruthersville, 6-0, 185, Jr. A.H. Marshall, Charleston, 6-0, 170, Sr.

PUNTER:

First team

Kyle Brown, Malden, 5-10, 190, Jr. Honorable mention

Matt Schaefer, Scott City, 5-6, 150, Jr.

COACH OF THE YEAR:

David Gilmore, Caruthersville


CLASS 1

QUARTERBACK:

First team

Patrick Odneal, Valle, 6-1, 177, Sr.

Honorable mention

Chad Lane, St. Vincnet, 5-11, 170, Sr.

RUNNING BACK:

First team

Kyle Kline, St. Vincent, 5-11, 190, Jr.

Honorable mention

Torrey Nelson, Hayti, 5-10, 150, Sr.

RECEIVER:

First team

Jay Pope, Valle, 5-11, 155, So.

Honorable mention

William Moore, 6-4, 205, Sr.

OFFENSIVE LINE:

First team

Brian Buchheit, St. Vincent, 5-10, 220, Jr.

R. Hogenmiller, Valle, 5-11, 190, Sr.

Honorable mention

Marcus Brown, Hayti, 5-10, 180, Sr. Waylon Richardet, St. Vincent, 6-1, 215, So.

KICKER:

First team

Zach Moll, St. Vincent, 6-0, 162, Sr. Honorable mention

Migual Luiz, Hayti, 5-7, 140, Jr.

DEFENSIVE LINE:

First team

Brett Richardet, St. Vincent, 6-0, 195, Sr.

Antonio Robinson, Hayti, 6-0, 205, Jr.

Honorable mention

Patrick Siegmund, St. Vincent, 6-3, 170, Jr. Terrell Fane, Hayti, 5-11, 260, Jr.

LINEBACKER:

First team

Zach Wipfler, Valle, 6-2, 210, Sr.

Honorable mention

Chris Kline, St. Vincent, 6-1, 205, Sr.

DEFENSIVE BACK:

First team

Zach Moll, St. Vincent, 6-0, 162, Sr. Honorable mention

Justin Ruessler, St. Vincent, 5-10, 157, Jr.

PUNTER:

First team

Phil Stoll, Valle, 5-10, 150, So. Honorable mention

Ricky Jackson, Hayti, 6-2, 180, Sr.

COACH OF THE YEAR:

Keith Winkler, St. Vincent

_