[Nameplate] Partly Cloudy ~ 77°F  
High: 81°F ~ Low: 63°F
Wednesday, July 23, 2014

Area high school basketball records

Tuesday, December 20, 2005

CLASS 4

Dexter Bearcats (0-7)

N. 29at CharlestonL49-80
D. 2SikestonL51-72
D. 6Notre DameL69-75
D. 9at JacksonL57-76
D. 13Twin RiversL80-82
D. 16Poplar BluffL54-89
D. 26Bloomfield Christmas----
J. 6at Woodland----
J. 10at Bloomfield----
J. 12at Portageville----
J. 13Bernie----
J. 17at Puxico----
J. 20NMCC----
J. 23Stoddard Co. Tourney----
J. 31at Richland----
F. 3Advance----
F. 4at Caruthersville----
F. 7Bell City----
F. 10at Kennett----
F. 17Cape Central----
F. 20Class 4, District 1----

_

Sikeston Bulldogs (5-2)

N. 29Blytheville, Ark.L63-71
D. 2at DexterW72-51
D. 5vs. Osceola, Ark.W99-89
D. 6vs. CharlestonL50-64
D. 9vs. NMCCW67-45
D. 13FarmingtonW73-54
D. 16at Notre DameW83-61
J. 3at Caruthersville----
J. 6Charleston----
J. 10Fredericktown----
J. 13Scott City----
J. 16Superman Classic----
J. 24at Jackson ----
J. 27Kelly----
J. 28at Portageville----
J. 31at Perryville----
F. 3Poplar Bluff----
F. 7at Oran----
F. 10at Cape Central----
F. 11at Parkway Central----
F. 14NMCC----
F. 17Kennett----
F. 20Class 4, District 1----

_

CLASS 3

Charleston Bluejays (7-2)

N. 25vs. Byhalia, Miss.W78-70
N. 26vs. Memphis CentralW70-68
N. 29DexterW80-49
D. 6vs. SikestonW64-50
D. 8vs. Osceola, Ark.W77-54
D. 9vs. Blytheville, Ark.L51-77
D. 10vs. Red Bud, Ill.L62-64
D. 13at Meridian, Ill.W66-62
D. 16CaruthersvilleW74-42
D. 26seMissourian Tourney----
J. 3at Notre Dame----
J. 6at Sikeston----
J. 10at NMCC----
J. 13Scott Central----
J. 27Kennett----
J. 28vs. Malden----
J. 31Jackson----
F. 7Hayti----
F. 10at Portageville----
F. 14Cape Central----
F. 17at Poplar Bluff----
F. 21at Doniphan----
F. 27Class 3, District 2----

_

East Prairie Eagles (2-5)

N. 29vs. BloomfieldW68-47
D. 1vs. CampbellL45-53
D. 2vs. PuxicoL56-66
D. 6at ChaffeeW70-48
D. 9at South PemiscotL
D. 13OranL79-82
D. 16at RichlandL57-65
D. 26Bloomfield Christmas----
J. 3at Bloomfield----
J. 6at Cooter----
J. 13at Delta----
J. 16Scott-Mississippi Tourn.----
J. 24Scott Central----
J. 27at Hayti----
J. 31Puxico----
F. 3at Scott City----
F. 7Portageville----
F. 10Kelly----
F. 14Egyptian, Ill.----
F. 17Malden----
F. 21at Clarkton----
F. 27Class 3, District 2----

_

Kelly Hawks (5-2)

N. 29vs. AdvanceL59-72
D. 1vs. RichlandW61-54
D. 2vs. Scott CentralL66-75
D. 6PortagevilleW56-51
D. 9St. VincentW71-56
D. 13at BloomfieldW57-33
D. 16at WoodlandW44-33
D. 26seMissourian Tourney----
J. 3Advance----
J. 4at Perryville----
J. 10Scott Central----
J. 13Chaffee----
J. 16Scott-Mississippi Tourn.----
J. 24at Notre Dame----
J. 27at Sikeston----
F. 3Delta----
F. 7Scott City----
F. 10at East Prairie----
F. 14at Jackson----
F. 17Bell City----
F. 23at Oran----
F. 27Class 3, District 2----

_

NMCC Eagles (1-5)

N. 25vs. Memphis CentralL53-63
N. 26vs. Byhalia, Miss.L57-72
D. 6vs. Lyon Co., Ky.W73-28
D. 8vs. Blytheville, Ark.L33-55
D. 9vs. SikestonL45-67
D. 13at Notre DameL41-55
D. 28Dyersburg Tourney----
J. 3Blytheville, Ark.----
J. 6at Caruthersville----
J. 10Charleston----
J. 13Cape Central----
J. 17Twin Rivers----
J. 20at Dexter----
J. 24at Scott City----
J. 27Doniphan----
J. 28Massac Shootout----
J. 31at Poplar Bluff----
F. 3Scott Central----
F. 10Jackson----
F. 14Sikeston----
F. 17Portageville----
F. 21Kennett----
F. 27Class 3, District 1----

_

Portageville Bulldogs (2-3)

D. 2at KennettW64-41
D. 6at KellyL51-56
D. 9HaytiW54-47
D. 10vs. Twin Rivers at BRCL47-49
D. 13Senath-HornersvilleL39-41
D. 26Bloomfield Christmas----
J. 5at North Pemiscot----
J. 6at Scott Central----
J. 10Caruthersville----
J. 12Dexter----
J. 13at South Pemiscot----
J. 20Malden----
J. 28Sikeston----
J. 30Bootheel Conference----
F. 7at East Prairie----
F. 9Gideon----
F. 10Charleston----
F. 17at NMCC----
F. 21at Scott City----
F. 27Class 3, District 1----

_

CLASS 1

Bell City Cubs (6-1)

N. 25vs. West Memphis, Ark.L47-61
N. 28vs. OranW80-39
D. 1vs. MaldenW53-51
D. 2vs. Twin RiversW57-52
D. 6AdvanceW83-66
D. 10vs. VianneyW43-41
D. 15at BernieW82-59
D. 26seMissourian Tourney----
J. 6Richland----
J. 10at Puxico----
J. 17at Woodland----
J. 20Bloomfield----
J. 23Stoddard County----
J. 31Scott City----
F. 3Oran----
F. 7at Dexter----
F. 10at Risco----
F. 14Scott Central----
F. 17at Kelly----
F. 21at Delta----
F. 23at Doniphan----
F. 27Class 1, District 2----

_

Oran Eagles (2-3)

N. 28vs. Bell CityL39-80
N. 29vs. Scott CentralL73-89
D. 9at Scott CityL63-82
D. 13at East PrairieW82-79
D. 16at DeltaW74-67
D. 26seMissourian Tourney----
J. 3St. Vincent----
J. 5Saxony Lutheran----
J. 6Marquand----
J. 10Zalma----
J. 16Scott-Mississippi----
J. 24at Oak Ridge----
J. 27at Leopold----
J. 31Scott Central----
F. 3at Bell City----
F. 7Sikeston----
F. 14at Advance----
F. 17Chaffee----
F. 21at Woodland----
F. 23Kelly----
F. 27Class 1, District 2----

_

Richland Rebels (3-4)

N. 22NaylorW64-34
N. 28vs. Twin RiversL30-73
D. 1vs. KellyL54-61
D. 6at CampbellL62-90
D. 9at BloomfieldL55-57
D. 15North PemiscotW72-38
D. 16East PrairieW65-57
D. 26Bloomfield Christmas----
J. 5at Scott City----
J. 6at Bell City----
J. 10Gideon----
J. 13at Advance----
J. 20at Zalma----
J. 23Stoddard County----
J. 31Dexter----
F. 3Risco----
F. 10Clarkton----
F. 14at Bernie----
F. 17Woodland----
F. 21at Puxico----
F. 27District Tournament----

_

Risco Tigers (4-4)

N. 29vs. CampbellL65-85
D. 1vs. BloomfieldL57-59
D. 2vs. HolcombL57-62
D. 6HolcombW73-67
D. 9at BernieW75-64
D. 13vs. ClarktonL66-81
D. 14vs. HolcombW66-64
D. 16vs. GideonW54-52
J. 3Hayti----
J. 6at Puxico----
J. 10at Clarkton----
J. 13Campbell----
J. 17at Cooter----
J. 20at Holcomb----
J. 24Gideon----
J. 27Southland----
J. 31at North Pemiscot----
F. 3at Richland----
F. 6Delta C-7----
F. 10Bell City----
F. 13Tri-County Conference----
F. 23Neelyville----
F. 24at Zalma----
F. 27District Tournament----

_

Scott Central Braves (3-3)

N. 29vs. MaldenL77-90
N. 30vs. OranW89-73
D. 2vs. KellyW75-66
D. 3East CarterL---
D. 6at ZalmaW84-50
D. 13at DoniphanL45-78
D. 26seMissourian Tourney----
J. 3at Scott City----
J. 6Portageville----
J. 10at Kelly----
J. 13at Charleston----
J. 16Scott-Mississippi----
J. 24East Prairie----
J. 27at Chaffee----
J. 31at Oran----
F. 3at NMCC----
F. 7Delta C-7----
F. 10Hayti----
F. 14at Bell City----
F. 17Advance----
F. 24Delta----
F. 27Class 1, District 1----