[Nameplate] Overcast ~ 35°F  
High: 44°F ~ Low: 32°F
Saturday, Dec. 20, 2014

Area high school basketball records

Thursday, February 22, 2007

CLASS 4

Dexter Bearcats (12-14)

N. 28CharlestonL37-73
D. 1at SikestonL42-73
D. 4vs. CaruthersvilleL65-68
D. 6vs. KennettW68-38
D. 15at Poplar BluffL51-58
D. 26vs. HaytiW71-41
D. 27vs. MaldenL45-75
D. 28vs. Van BurenW73-69
D. 29vs. PortagevilleL49-64
J. 4at Notre DameL43-76
J. 5WoodlandW60-40
J. 9BloomfieldW70-54
J. 12at BernieL53-57
J. 16PuxicoL52-60
J. 18JacksonL25-47
J. 19at NMCCW54-37
J. 22vs. BernieW72-65
J. 25vs. Bell CityL31-69
J. 26vs. PuxicoL59-76
J. 30RichlandW74-48
F. 2at AdvanceW60-56
F. 3vs. Caruthersville W91-34
F. 6at Bell CityL46-66
F. 9KennettW61-49
F. 16at Cape CentralL47-60
F. 20vs. PerryvilleW55-50
F. 22vs. Notre Dame----

_

Sikeston Bulldogs (16-8)

N. 28at Blytheville, Ark.L66-68
D. 1DexterW73-42
D. 5vs. CaruthersvilleW81-39
D. 7vs. JacksonW86-73
D. 8vs. CharlestonL72-79
D. 12at FarmingtonW75-64
D. 15Notre DameL75-86
D. 19PerryvilleW76-50
D. 28vs. Brighton, Tenn.L64-73
D. 29vs. North Side, Tenn.L73-74
D. 30vs. Munford, Tenn.W83-50
J. 4South PemiscotW77-39
J. 5at CharlestonW67-64
J. 9at FredericktownW83-62
J. 12at Scott CityL61-68
J. 23JacksonL64-65
J. 26at KellyW62-57
J. 27PortagevilleL63-64
F. 2at Poplar BluffW74-43
F. 6OranW72-38
F. 9Cape CentralW73-38
F. 12CaruthersvilleW76-22
F. 13at NMCCW66-47
F. 16at KennettW60-26
F. 19vs. Fredericktown----

_

CLASS 3

Charleston Bluejays (21-3)

N. 24vs. West Memphis, Ark.W70-53
N. 25vs. Pine Bluff, Ark.W95-76
N. 28at DexterW73-37
D. 5vs. NMCCW72-38
D. 7vs. Notre DameW76-63
D. 8vs. SikestonW79-72
D. 12Meridian, Ill.W71-37
D. 16vs. Webster GrovesL54-59
D. 18CaruthersvilleW74-35
D. 26vs. Oak RidgeW69-12
D. 27vs. OranW72-37
D. 29vs. Bell CityL46-52
D. 30vs. Notre DameW83-73
J. 5SikestonL64-67
J. 9NMCCW66-36
J. 12at Scott CentralW81-62
J. 20MetroW80-38
J. 26at KennettW71-30
J. 27Notre DameW73-71
J. 30at JacksonW60-58
F. 6at HaytiW83-54
F. 9PortagevilleW63-59
F. 13at Cape CentralW54-33
F. 16Poplar BluffW88-53
F. 20Doniphan----
F. 26Class 3, District 1----

_

East Prairie Eagles (17-8)

N. 27vs. HolcombL71-73
N. 28vs. RiscoW74-49
D. 1vs. BloomfieldW69-54
D. 5ChaffeeW81-63
D. 8South PemiscotW82-66
D. 12at OranL73-88
D. 15RichlandW81-68
D. 26vs. Van BurenL74-77
D. 27vs. Twin RiversW56-54
D. 28vs. RichlandL48-63
J. 2BloomfieldW68-59
J. 5CooterW74-59
J. 12DeltaW66-45
J. 15vs. KellyW69-64
J. 18vs. Scott CentralL78-92
J. 19vs. OranW73-70
J. 23at Scott CentralL53-92
J. 26HaytiW86-81
F. 2 Scott CityL58-81
F. 6at PortagevilleW71-57
F. 9at KellyW66-60
F. 13at Egyptian, Ill.W---
F. 16at MaldenL51-88
F. 17vs. Puxico at TRCCW80-68
F. 20ClarktonW99-90
F. 26Class 3, District 1----

_

Kelly Hawks (8-12)

N. 28vs. AdvanceL44-67
N. 30vs. Advance J.V.W60-26
D. 1vs. OranL38-55
D. 5at PortagevilleL34-59
D. 8at St. VincentL51-56
D. 12Twin RiversW80-58
D. 15WoodlandW67-49
D. 19at DeltaW67-49
D. 26vs. Scott CityL48-59
D. 27vs. DeltaW70-50
D. 29vs. WoodlandW71-64
D. 30vs. Cape CentralW63-56
J. 3PerryvilleL64-68
J. 9at Scott CentralL45-80
J. 12at ChaffeeW40-19
J. 15vs. East PrairieL64-69
J. 23Notre DameL55-76
J. 26SikestonL57-62
F. 6at Scott CityL70-71
F. 9East PrairieL60-66
F. 13JacksonL
F. 16at PuxicoL
F. 20Bloomfield----
F. 22Oran----
F. 26Class 3, Dist. 1----

_

NMCC Eagles (5-18)

N. 24vs. Pine Bluff, Ark.L51-80
N. 25vs. West Memphis, Ark.L57-63
D. 4vs. KennettW73-51
D. 5vs. CharlestonL38-72
D. 6vs. Cape CentralL51-61
D. 12at Notre DameL39-76
D. 26vs. Dyersburg, Tenn.L59-68
D. 27vs. Munford, Tenn.W71-68
D. 28vs. North Side, Tenn.L38-64
J. 2at Blytheville, Ark.L52-65
J. 5CaruthersvilleW65-56
J. 9at CharlestonL36-66
J. 12at Cape CentralL56-59
J. 16at Twin RiversW63-50
J. 19DexterL37-54
J. 23Scott CityL63-73
J. 26at DoniphanL49-69
J. 30Poplar BluffL39-58
F. 2at Scott CentralL72-77
F. 9JacksonL42-59
F. 13SikestonL47-66
F. 16at PortagevilleL47-61
F. 20at KennettW53-49
F. 26vs. Portageville----

_

Portageville Bulldogs (16-8)

D. 1KennettW75-56
D. 5KellyW59-34
D. 8at HaytiW72-58
D. 9vs. Twin RiversW74-60
D. 12at Senath-HornersvilleW71-21
D. 26vs. BloomfieldW61-37
D. 27vs. South PemiscotL52-63
D. 28vs. BernieW63-56
D. 29vs. DexterW64-49
J. 4North PemiscotW72-40
J. 5Scott CentralL50-75
J. 9CaruthersvilleW56-47
J. 12South PemiscotW56-43
J. 19at MaldenL43-48
J. 27at SikestonW64-63
J. 30vs. Senath-HornersvilleW88-41
F. 1vs. South PemiscotW66-61
F. 3vs. MaldenL67-78
F. 6East PrairieL57-71
F. 8at GideonW83-77
F. 9at CharlestonL59-63
F. 16NMCCW61-47
F. 20Scott CityL65-69
F. 26vs. NMCC----

_

CLASS 1

Bell City Cubs (21-4)

N. 24vs. Memphis CentralL38-72
N. 25vs. Byhalia, Miss.W67-62
N. 27vs. Twin RiversW74-34
N. 30vs. Scott CentralL71-76
D. 1vs. AdvanceL63-69
D. 5AdvanceW67-34
D. 14BernieW85-49
D. 16vs. Scott CentralL82-85
D. 26vs. Meadow HeightsW80-36
D. 27vs. Scott CentralW80-60
D. 29vs. CharlestonW52-46
D. 30vs. JacksonW84-76
J. 6at RichlandW70-52
J. 9PuxicoW79-54
J. 16WoodlandW75-34
J. 19at BloomfieldW85-51
J. 22vs. WoodlandW109-40
J. 25vs. DexterW69-31
J. 26vs. AdvanceW70-45
J. 30at Scott CityW81-46
F. 2at OranW75-57
F. 6DexterW66-46
F. 9at South IronW65-53
F. 13at HaytiW59-28
F. 20DeltaW
F. 22Doniphan----
F. 26Class 1, District 2----

_

Oran Eagles (13-11)

N. 27vs. Scott CentralL67-73
N. 28vs. Twin RiversW85-63
D. 1vs. KellyW55-38
D. 5at RiscoW82-52
D. 8Scott CityL66-80
D. 12East PrairieW88-73
D. 15DeltaW63-28
D. 19at St. VincentW60-39
D. 26vs. Cape CentralW77-71
D. 27vs. CharlestonL37-72
D. 29vs. Scott CentralL62-65
J. 4at Saxony LutheranL55-58
J. 9at ZalmaW78-46
J. 16vs. ChaffeeW66-47
J. 18vs. Scott CityL55-69
J. 19vs. East PrairieL70-73
J. 23Oak RidgeW78-40
J. 26LeopoldW73-43
F. 2Bell CityL57-75
F. 6at SikestonL38-72
F. 9at Scott CentralL39-78
F. 13AdvanceL61-64
F. 16at ChaffeeW
F. 20WoodlandW72-66
F. 22at Kelly----
F. 26Class 1, District 1----

_

Richland Rebels (10-12)

N. 21at NaylorW54-52
D. 5CampbellL45-63
D. 6BloomfieldL40-55
D. 14at North PemiscotW66-37
D. 15at East PrairieL68-81
D. 26vs. MaldenL38-91
D. 27vs. HaytiW59-46
D. 28vs. East PrairieW63-48
D. 29vs. KennettW45-45
J. 4Scott CityL45-47
J. 5Bell CityL52-70
J. 9at GideonW54-45
J. 12AdvanceL55-72
J. 16at Senath-HornersvilleW68-57
J. 19ZalmaW83-63
J. 22vs. PuxicoL54-62
J. 30at DexterL48-74
F. 2at RiscoW78-59
F. 9at ClarktonL66-97
F. 13BernieL61-70
F. 16at WoodlandW82-59
F. 20PuxicoL66-69
F. 22at Cooter----
F. 24Class 2, District 1----

_

Risco Tigers (5-14)

N. 27vs. PuxicoL37-86
N. 28vs. East PrairieL49-74
D. 5OranL52-82
D. 6at BernieL33-93
D. 11vs. CampbellL57-80
D. 12vs. GideonL62-76
D. 14vs. SouthlandW62-61
J. 2HaytiL59-67
J. 9ClarktonL38-72
J. 12at CampbellL45-67
J. 16CooterL64-79
J. 19HolcombW66-64
J. 20at EllingtonL52-62
J. 23at GideonL61-70
J. 26at SouthlandW64-62
J. 30North PemiscotW57-56
F. 2RichlandL59-78
F. 5at Delta C-7W80-48
F. 6Scott CentralL36-83
F. 12vs. North PemiscotL65-76
F. 22at Neelyville----
F. 23Zalma----
F. 26District Tournament----

_

Scott Central Braves (20-4)

N. 27vs. OranW73-67
N. 30vs. Bell CityW76-71
D. 1vs. MaldenL83-91
D. 8at GideonW81-32
D. 12Saxony LutheranW79-58
D. 16vs. Bell CityW85-82
D. 26vs. ChaffeeW69-32
D. 27vs. Bell CityL60-80
D. 29vs. OranW65-62
D. 30vs. AdvanceL59-68
J. 2Scott CityW76-62
J. 5at PortagevilleW75-50
J. 9KellyW80-45
J. 12CharlestonL62-81
J. 18vs. East PrairieW92-78
J. 19vs. Scott CityW92-53
J. 23East PrairieW92-53
J. 26at ChaffeeW88-60
F. 2NMCCW77-72
F. 6RiscoW83-36
F. 9OranW78-39
F. 13DoniphanW74-70
F. 16South PemiscotW80-62
F. 20at AdvanceW75-39
F. 23at Delta----
F. 26Class 1, District 1----

_

Compiled by Derek James